Валерія Лутковська: «Я готова використовувати будь-який переговорний майданчик для розв’язання проблеми українських політв’язнів в РФ»

05/12/2017 14:30

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час проведення міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми захисту прав людини на євразійському просторі: обмін найкращими практиками омбудсманів», що проходить сьогодні у Москві.

У рамках проведення конференції Валерія Лутковська обговорить з Уповноваженим з прав людини у Російській Федерації Тетяною Москальковою стан дотримання прав українських громадян в РФ, які утримуються у місцях несвободи. Мова йде, насамперед, про Олега Сенцова, Романа Сущенка, Станіслава Клиха та Павла Гриба.

Як відомо, Валерія Лутковська неодноразово зверталася до російської колеги з приводу захисту прав українських громадян, які тримаються у місцях несвободи РФ. Ці звернення стосувалися, в тому числі, дотримання прав Романа Сущенка, з’ясування загального стану здоров’я Павла Гриба, місцезнаходження Станіслава Клиха, причин його госпіталізації, а також стану його здоров’я тощо.

Раніше Валерія Лутковська висловлювала готовність продовжувати практику спільних моніторингових візитів, як це відбулося наприкінці грудня минулого року, коли Омбудсмани України і РФ спочатку відвідали Сімферопольський СІЗО, а потім Миколаївський СІЗО.

Втім, за словами Валерії Лутковської, Тетяна Москалькова, на жаль, не відповідає на пропозиції проведення спільних моніторингових візитів з метою дотримання прав українських і російських громадян.

«Я звернулась до Тетяни Миколаївни з ініціативою організувати спільний візит для особистої зустрічі з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Романом Сущенком, Миколою Карпюком, Станіславом Клихом, Павлом Грибом та іншими громадянами України, які перебувають в місцях несвободи на території Російської Федерації. Мені дуже важливо знати, в яких умовах вони знаходяться. Зі свого боку, я готова здійснити спільний візит у пенітенціарні установи України з метою моніторингу дотримання прав громадян РФ, які перебувають в них. Поки що, на жаль, я не отримала відповіді на свої листи», – зазначила Валерія Лутковська.

Саме ці питання будуть у порядку денному сьогоднішнього обговорення і стануть предметом особливої уваги з боку Валерії Лутковської.