Людмила Денісова звернулася до Андрія Парубія з проханням розглянути законопроекти щодо українських політв’язнів та ВПО

04/09/2018 16:00

Уповноважений направила відповідний лист до Голови Верховної Ради України задля включення важливих проектів до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Сьогодні біля 70 наших громадян позбавлені волі та потерпають внаслідок дій незаконних збройних формувань та органів влади РФ на тимчасово окупованих територіях. Уповноважений систематично контролює ситуацію навколо українських політв’язнів та підтримує зв’язок з їх рідними. Ще у липні Людмила Денісова разом з Іриною Геращенко звернулися до Володимира Гройсмана з проханням фінансової підтримки цих сімей і Кабінет Міністрів України тоді підтримав ініціативу. Кожній родині українських політв’язнів держава має виділяти по 100 тисяч гривень.

-         На жаль, зараз склалася така ситуація, коли використати кошти, які передбачені у бюджеті, ми не можемо, адже немає порядку їх реалізації. – розповідає Людмила Денісова. – Саме тому, я прохаю Голову Верховної Ради невідкладно включити до порядку денного Проект Закону № 9026. Тоді народні депутати зможуть якомога скоріше проголосувати за зміни до Закону про Держбюджет, що дозволить урегулювати виплати соціальної допомоги та надання правової допомоги родинам українських політв’язнів.

Не менш важливим законопроектом є проект № 6692, який стосується прав на соціальний захист внутрішньо переміщених осіб. Він передбачає відновлення виплат пенсій громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Людмила Денісова у зверненні також зауважила на необхідності розгляду цього проекту закону у найкоротші терміни.

Третім документом, на якому акцентує увагу Уповноважений, є проект Закону № 8560 «Про врегулювання статусу осіб, стосовно яких порушено законодавство України про кримінальну відповідальність, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче законодавство внаслідок збройної агресії, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України». Він урегульовує і процесуальні аспекти кримінальних проваджень у зазначених вище обставинах, та визначає правовий статус осіб, права яких порушено, з наданням їм права на безоплатну вторинну правову допомогу.

На думку Омбудсмена, важливими є і такі законопроекти: № 4981 «Про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні», яким власне воно і запроваджується, та №4004-д «Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла».

Людмила Денісова наполягає на невідкладному розгляді цих законопроектів на пленарних засіданнях протягом вересня-жовтня 2018 року.