Відбулося експертне планування заходів в рамках реалізації проекту РЄ «Посилення захисту прав вимушено переміщених осіб»

04/09/2015 16:27

Сьогодні, 4 вересня 2015 року, відбулася зустріч представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі старшим радником з питань міграції Директорату з прав людини Ради Європи Лільєю Гретарстдоттір і радником Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні Антоніною Вихрест.

Під час зустрічі Представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук’яненко охарактеризувала ситуацію із дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб в Україні,  надала оцінку потребам і найбільш характерним проблемам цих громадян, а також проаналізувала законодавчу базу для забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб.

Представник Уповноваженого також повідомила експертам про здійснення Офісом Омбудсмана проактивного моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб, а також про створений у вересні 2014 року  за ініціативою Уповноваженого та за підтримки ПРООН в Україні Ресурсний  центр для допомоги ВПО.

Після обговорення загального стану справ із дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб відбулося експертне планування заходів в рамках нового проекту Ради Європи «Посилення захисту прав вимушено переміщених осіб», який буде реалізовуватись протягом 2015-2017 років. Представники Секретаріату Уповноваженого надали свої пропозиції щодо можливих заходів, а також висловили повну готовність тісно взаємодіяти та брати участь у реалізації вказаного проекту.