У Секретаріаті Уповноваженого наполягають на ретельному розслідуванні факту нестатутних відносин між військовослужбовцями

04/08/2016 11:07

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відкрито провадження за фактом знущання над військовослужбовцем одного з підрозділів Збройних Сил України, про який було повідомлено  журналістами.

У рамках провадження направлено листи на адресу  заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса та  першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з вимогою невідкладно провести розслідування факту знущання над військовослужбовцем.

У листах йдеться про те, що на сайті телекомпанії МАГНОЛІЯ-ТВ поширено повідомлення про наявне відео знущання над військовослужбовцем, як вбачається, одного з підрозділів Збройних Сил України, розташованого в районі проведення антитерористичної операції на Сході країни.

Як стверджують журналісти, цей запис знайшов Михайло Хайсук у телефоні свого сина, військовослужбовця Влада Хайсука, який, за повідомленням командування частини, покінчив життя самогубством в місці дислокації підрозділу в районі Станиця Луганська (Луганська обл.). Батько переконаний, що його син також міг стати жертвою нестатутних відносин.

З огляду на викладене, у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини наполягають на проведенні  ретельного розслідування та перевірці  вказаних у сюжеті фактів та, за наявності правових підстав, вжитті відповідно до законодавства належних заходів реагування.