У Чернівцях розпочали реалізацію Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим та Центром надання правової допомоги

04/07/2018 15:35

Координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдан Бойко та працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги у Чернівецькій області вперше консультували мешканців Чернівецького геріатричного пансіонату та Черешського психоневрологічного інтернату з питань дотримання їхніх прав. Консультації проводилися в рамках Меморандуму про співпрацю, який раніше підписала Уповноважений Людмила Денісова з Координаційним центром з надання правової допомоги.

У геріатричному пансіонаті перебувають люди похилого віку, частина з яких не може пересуватися самостійно та потребує консультацій безпосередньо у закладі. Більшість мешканців закладу, з якими вдалося поспілкуватися, були задоволені умовами перебування, харчуванням, температурним режимом, умовами для відпочинку та іншими послугами закладу, вони особисто отримують пенсійні кошти.

Керівництво установи повідомило про кадрову проблему закладу та постійну роботу в напрямку поліпшення надання послуг мешканцям пансіонату.

Проте були і скарги на поведінку персоналу установи. Так, одна з мешканок  повідомила, що санітарка ображала її, забирала особисті речі. Інші звернення стосувалися пенсійних, майнових питань, отримання спадщини тощо. Зокрема, один із підопічних звернувся із запитанням про можливість скасування заповіту на квартиру.

Мешканці психоневрологічного інтернату консультувалися з питань проходження повторної медичної експертизи з визначення стану здоров’я, що впливає на можливість відрахування з інтернату. Керівник закладу повідомив, що проводиться постійна робота щодо підготовки документів для проведення повторних медичних експертиз. Також мешканців цікавили пенсійні та майнові питання.

Богдан Бойко зазначив, що мешканці та керівники закладів позитивно сприйняли проведення консультування мешканців безпосередньо у закладах, адже багатьом з них дуже важко потрапити на особистий прийом.