Уповноваженим внесено зауваження до деяких законопроектів, які цього пленарного тижня має розглянути Верховна Рада України.

04/06/2018 13:53

Зокрема, у Омбудсмена виникли запитання до законопроекту «Про внесення змін до  деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».  Законопроект передбачає затримання без відповідної ухвали суду підозрювану особу, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Це, за словами, Людмили Денісової, суперечить положенням статті 29 Конституції України. Нагадаємо, відповідно до цієї статті, тримання особи під вартою може застосовуватися лише у разі запобігання чи припинення злочину;

Потребує доопрацювання «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування». Людмила Денісова звернула увагу на те, що в проекті закону не передбачене право застрахованих осіб припиняти або поновлювати свою участь у накопичувальній системі пенсійного страхування;

Крім того, Уповноважений з прав людини не підтримує законопроекти «Про Національне бюро фінансової безпеки України». На переконання Людмили Денісової, законопроект порушує 32 статтю Конституції України та статтю 8 Конвенції  - про захист прав людини та основоположних свобод право особи на приватність.

Також не отримав схвалення Проект Закону «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини». Він дублює Закон України «Основи законодавства про охорону здоров’я України».