В ізоляторі тимчасового тримання у місті Рівне принижують людську гідність та порушують права людини

04/06/2018 15:33

Працівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Рівненській області здійснили моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання № 1 ГУНП в Рівненській області (м. Рівне). В ході візиту монітори встановили, що умови тримання в ізоляторі є такими, що принижують людську гідність та порушують права людини.

На момент здійснення візиту в там трималися три особи, з якими було проведено конфіденційне спілкування.

Зауваження моніторів стосувалися того, що у всіх камерах установи недостатнє штучне освітлення, вікна камер не обладнано кватирками із замками для вентиляції, що унеможливлює доступ до свіжого повітря. Душові в камерному блоці не обладнані перегородками між лійками. Це є  грубим порушенням права на приватність.  

В ізоляторі не проводиться дезінфекція і дезінсекція одягу, постільної білизни, взуття та інших речей. В камерах відсутні шафи та тумбочки для зберігання продуктів харчування і предметів особистої гігієни.

Також в ІТТ недотримується право на належну медичну допомогу та охорону здоров’я. Штатним розписом навіть не передбачена посада медичного працівника.

 Крім того, обладнання кімнат слідчих і адвокатів не відповідає вимогам Положення про кімнати для проведення слідчих дій та інших заходів в органах і підрозділах внутрішніх справ України.