Валерія Лутковська: «Спільними діями БДІПЛ та Секретаріату Уповноваженого будемо відтепер посилювати захист прав людини в Україні»

04/06/2015 12:29

Таке переконання український Омбудсман висловила під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Меморандум з метою розширення співпраці у людському вимірі, підписаний 3 червня 2015 року у Варшаві Валерією Лутковською та Директором Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ Міхаелем Лінком, передбачає спільний комплекс сфер діяльності, серед яких, зокрема, просування ідей толерантності, гендерної рівності, розвиток потенціалу для здійснення моніторингу захисту та просування прав людини.

Меморандум про взаєморозуміння також закликає до розвитку механізмів виявлення злочинів на ґрунті ненависті та участі у діалозі з відповідними державними органами та установами з питань розв’язання проблем насильства, а також активізації процесу консультацій як складової законодавчого процесу в Україні.

«Сьогодні в Україні є гострою необхідністю підвищення обізнаності громадянського суспільства та органів державної влади щодо вдосконалення національного законодавства та здійснення відповідної політики у сфері дотримання прав людини», – зазначила на церемонії підписання Валерія Лутковська.

«Наші інституції мають розширити співпрацю з метою підтримки подальшого розвитку демократичного суспільства, реалізації принципу верховенства права, а також сприяння виконанню зобов’язань України у сфері людського виміру безпеки», – заявив у свою чергу Міхаель Лінк.

 Нинішнє підписання базується також на попередньому Меморандумі між БДІПЛ та Уповноваженим з прав людини, підписаному в 2013 році, та формалізує роботу двох установ щодо реалізації проекту БДІПЛ стосовно розширення діалогу і співробітництва між громадянським суспільством та державними органами.

У проекті «Зміцнення діалогу між громадянським суспільством та ключовими органами державної влади в Україні» у 2015 році візьмуть участь понад 600 представників громадянського суспільства та української влади з метою підвищення ефективності механізмів діалогу для вирішення ключових проблем у галузі прав людини в Україні відповідно до міжнародних стандартів.