Богдан Крикливенко: «Окремо слід наголосити на співпраці Секретаріату Уповноваженого з НГО шляхом парламентсько-громадських розслідувань»

04/06/2015 14:12

Це зазначив керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час свого виступу на міжнародному семінарі для Національних інституцій з прав людини (НІПЛ) у м. Брюссель, представляючи доповідь «НІПЛ: Конфліктні, постконфліктні, перехідні, природні аварійні ситуації та катаклізми».

За словами керівника Секретаріату Уповноваженого з прав людини, прагнучи здійснювати позитивний вплив та підвищувати рівень дотримання прав людини в Україні, забезпечувати прозорість і відкритість своєї діяльності, Офіс Омбудсмана ключовим пріоритетом у своїй діяльності обрав співпрацю із громадянським суспільством та неурядовими громадськими організаціями. Обраний шлях продемонстрував свою ефективність, зокрема, під час Революції гідності в Україні.

«Окремо слід наголосити на співпраці з НГО шляхом парламентсько-громадських розслідувань у сфері прав людини, що полягає у зібранні силами громадських організацій та незалежними активістами доказів, фактів та свідчень порушень прав людини», – зазначив Богдан Крикливенко у своєму виступі.
Також було представлено детальну доповідь щодо співпраці Офісу Омбудсмана України з громадськими організаціями, які здійснюють моніторинг дотримання прав людини в особливо складних умовах. Це, зокрема, робота «Кримської польової місії», яка здійснює моніторинг дотримання прав людини в Криму, а також «Ресурсного центру», який займається вирішенням проблемних питань громадян України, які проживають на тимчасово окупованих і небезпечних територіях, а також внутрішньо переміщених осіб.