Валерія Лутковська: «Дії органів влади Російської Федерації на території Криму порушують низку фундаментальних прав і свобод людини і корінного народу, закріплених у міжнародному праві»

29/05/2014 13:15

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до низки високопосадовців Російської Федерації, зокрема до директора Федеральної служби безпеки РФ Олександра Бортнікова, керівника Федеральної міграційної служби РФ Костянтина Ромодановського і Міністра внутрішніх справ РФ Володимира Колокольцева, у зв’язку із забороною в’їзду на територію Криму Мустафі Джемілєву.

Валерія Лутковська зазначила у своїх зверненнях про те, що Мустафі Джемілєву не був наданий офіційний документ, що підтверджує заборону в’їзду для нього на територію Криму, що у свою чергу, унеможливлює оскарження відповідного рішення органів Російської Федерації.

У зверненнях Омбудсмана України міститься запит на надання юридично значимої інформації про направлення подання щодо заборони Мустафі Джемілєву в’їжджати на територію Криму, роз’яснення порядку оформлення такої заборони, а також процедуру її подальшого оскарження.

«Дії органів влади Російської Федерації на території Криму разом із тим порушують низку фундаментальних прав і свобод людини і корінного народу, закріплених у міжнародному праві, зокрема, в Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів», – наголосила у своїх зверненнях Валерія Лутковська.

Як відомо, Мустафа Джемілєв – громадянин України, народний депутат України, голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин України, жертв політичних репресій Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, лідер кримськотатарського народу, для якого Крим є Батьківщиною і постійним місцем проживання, де також проживають вся його сім’я й інші близькі родичі.

 

Нагадаємо, на початку травня 2014 року Валерія Лутковська звернулась із відкритим листом до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової про захист прав Мустафи Джемілєва і кримськотатарського народу

 «Сьогодні дії органів влади Російської Федерації відносно кримськотатарського народу, що пережив майже 70 років тому тотальну депортацію з рідних земель (з Криму до Узбецької РСР), є ні чим іншим як етнічною дискримінацією щодо більш ніж 300 тис. етносу, що проживає на території Криму», – наголосила тоді Валерія Лутковська.

Валерія Лутковська також закликала Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації негайно вжити всіх необхідних заходів для відновлення порушених прав Мустафи Джемілєва і зупинити дискримінацію кримськотатарського народу.