Зміни в законодавство щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям, поліцейським та деяким іншим особам потребують широкого громадського обговорення

04/04/2018 17:18

Такого висновку дійшли учасники слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему “Проблеми пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що відбулися 4 квітня 2018 року.

“Уповноважений з прав людини Людмила Денісова стурбована ситуацією, що склалась в сфері пенсійного забезпечення та поділяє невдоволення військових пенсіонерів, пенсіонерів органів внутрішніх справ, а також членів сімей учасників бойових дій, яким призначена пенсія у разі втрати годувальника. Фактично ситуація була доведена до точки кипіння, про що свідчать численні протестні акції, що проходили в столиці та регіонах” – зазначив у виступі представник Секретаріату Уповноваженого Юрій Кривда.

Під час розробки відповідних змін в законодавство варто врахувати необхідність збереження основних засад діючої системи пенсійного забезпечення, що ґрунтується на залежності пенсій від займаних військовослужбовцями та поліцейськими на час звільнення посад, військових звань, вислуги років, додаткових видів грошового забезпечення.

Також важливо не допустити утворення диспропорції у розмірах пенсійного забезпечення залежно від часу звільнення зі служби та інших причин.

Доповідач поінформував учасників слухань, що Омбудсмен звернулась до Глави Уряду щодо проблемних питання, які виникли у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, зокрема стосовно необхідності доплати військовим пенсіонерам недоплачених сум перерахованої пенсії за періоди з 1 січня
2018 року по 1 січня 2020 року (період поетапного перерахунку пенсій у обсязі 50 та 75 відсотків) та усунення диспропорції в розмірах пенсій.