Після відкриття провадження Уповноваженим, Чернівецька міська рада розглянула питання надання статусу постраждалим від збройних конфліктів дітям

04/03/2019 10:40

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися родини дітей зі скаргою на те, що з жовтня 2018 року Чернівецькою міською радою не вирішується питання надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Після відкриття Уповноваженим провадження, це питання нарешті було розблоковане. 26 лютого 2019 р. за участі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леоніда Мельникова відбулось чергове засідання виконкому Чернівецької міської ради.

Пунктом 10 проекту рішення передбачалось надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, 13 дітям, які були внутрішньо переміщені через збройний конфлікт на Сході країни і в даний час проживають у Чернівцях, проте лише 10 з них отримали вказаний статус.

Документи інших дітей направлено на довивчення, незважаючи на те, що вони відповідними службами Чернівецької міської ради  готувались за загальним порядком, передбаченим зокрема постановою Кабінету Міністрів України № 268 від 5 квітня 2017 р.

Безпосередньо під час засідання виконкому постало питання чи мають окремі діти право на отримання відповідного статусу за ознакою попереднього місця проживання (чи входить до зони збройного конфлікту, окупованої території тощо).

З огляду на вище сказане, відповідні листи реагування  Уповноваженим будуть направлені на керівництво міста та області з метою відновлення порушених прав та недопущення таких випадків в майбутньому.