Валерія Лутковська наполягає на проведенні огляду Надії Савченко українськими лікарями

04/03/2016 14:49

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Елли Памфілової з проханням сприяти вирішенню питання щодо організації огляду Надії Савченко українськими лікарями.

Як відомо, громадянка України Надія Савченко в знак протесту оголосила сухе голодування, яке може призвести до погіршення стану її здоров’я. При цьому вона відмовилася від надання їй медичної допомоги російськими лікарями.

«Українська сторона готова визначити і направити в Російську Федерацію лікарів, які зможуть провести належний огляд і стежити за станом здоров’я Надії Савченко. Прошу Вас сприяти вирішенню питання про організацію огляду Надії Савченко українськими лікарями, яким вона довіряє і призначень яких вона буде дотримуватися», – йдеться у листі Омбудсмана України.

Валерія Лутковська переконана, що таке вирішення питання дозволить не допустити погіршення здоров’я Надії Савченко й уникнути непоправних наслідків.

«Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться забезпечити право Савченко Н.В. на отримання належної медичної допомоги», – зазначається у листі Валерії Лутковської до Уповноваженого з прав людини в РФ Елли Памфілової.