Аксана Філіпішина: «Ставлення до питань ґендерної рівності, насильства щодо жінок та їх подання у ЗМІ потребують особливої уваги журналістів»

04/03/2015 17:38

4 березня 2015 року відбулася конференція з висвітлення питань подолання насильства щодо жінок та ґендерних стереотипів у засобах масової інформації, організована за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні», а також проектів Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медіа середовищі» і «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні».

Учасники конференції обговорювали питання особливостей висвітлення в українських засобах масової інформації, зокрема  публікаціях і сюжетах, фактів насильства над жінками, включаючи домашнє насильство.

В рамках вказаного заходу Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина звернула увагу на те, що засоби масової інформації сьогодні відіграють важливу роль у питанні подолання ґендерних стереотипів. На її переконання, спосіб подачі такої інформації може впливати як на характер стереотипів, так і на ефективність боротьби з негативними стереотипами.

«Враховуючи те, що засоби масової інформації виступають важливим каналом передачі інформації, вони повинні утримуватися від оприлюднення будь-яких публікацій чи сюжетів, які можуть розпалювати ненависть, підбурювати до насильства за ознакою статі, і доносити до населення образ жінок і чоловіків,  вільний від стереотипів,  уникаючи при цьому сексистської мови та реклами. Також важливо продовжувати навчання журналістів основам недискримінаційного висвітлення новин», – наголосила Аксана Філіпішина.

 

Довідково: Сьогодні українські журналістки, виконуючи понад 60%  обсягу всієї роботи (судячи з авторства матеріалів), отримують  матеріальної винагороди в середньому на 30% менше від своїх колег-чоловіків. При цьому жінки, яких більшість в українському суспільстві, в медіа представлені кожною п’ятою героїнею та кожною четвертою експерткою.