Відбувся круглий стіл «Досвід та перспективи діяльності регіональних центрів підтримки дітей в Україні в умовах децентралізації влади»

04/02/2016 12:57

3 лютого 2016 року у приміщенні Офісу Уповноваженого з прав людини відбувся круглий стіл на тему: «Досвід та перспективи діяльності регіональних центрів підтримки дітей в Україні в умовах децентралізації влади».

Захід відбувся в рамках проекту «Створення регіональних центрів підтримки дітей в Україні», який реалізовувався протягом 2014-2016 років Всеукраїнською Фундацією «Захист прав дітей» у співпраці з Уповноваженим з прав людини та за підтримки Європейського Союзу. 

Участь у заході взяли представники Європейської комісії, Посольства Нідерландів в Україні, Офісу Уповноваженого з прав людини, центральних органів виконавчої влади, Всеукраїнської Фундації «Захист прав дітей», інших міжнародних та неурядових організацій, а також представники місцевого самоврядування та регіональних центрів підтримки дітей.

Основною метою заходу було привернення уваги центральних та місцевих органів влади до перспектив розбудови регіональних центрів підтримки дітей, обговорення шляхів імплементації розробленої моделі в діяльність органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади.

Під час круглого столу голова Всеукраїнської Фундації «Захист прав дітей» Євгенія Павлова ознайомила присутніх із досвідом роботи  регіональних центрів підтримки дітей, які наразі функціонують у трьох містах України – Хмельницькому (Хмельницька область), Білій Церкві (Київська область), Жмеринці (Вінницька область).

Діяльність центрів спрямована на надання правових, психологічних, соціальних послуг дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах та дітей, які перебувають у конфлікті з законом. Додатково спеціалісти центрів надають послуги дітям та родинам внутрішньо переміщених осіб, проводять тренінги у закладах освіти, працюють з батьківською громадою.

У ході обговорення представники Нідерландської секції міжнародної організації «Міжнародний Захист Дітей» наголосили, що як показує міжнародний досвід, державі значно важливіше вживати заходів для недопущення формування особистості дитини в нестабільних умовах, аніж згодом боротися з наслідками, які з’являться у неї в дорослому житті.  Тому важливо приділяти увагу роботі з дітьми.

«У тих умовах, у яких на сьогоднішній день опинилася наша країна, зокрема, складна економічна ситуація, проведення АТО на Сході, є вірогідність того, що тема прав дитини може відійти на другий план.

Проте ми переконані, що проблеми дітей не повинні загубитися ні на місцевому, ні на державному рівнях. Сьогодні ми обговорюємо отриманий в ході проекту досвід з метою подальшого використання його результатів при ухваленні законодавчих актів або прийнятті нормативних документів, а також у повсякденній роботі на місцях служб та органів, які опікуються проблемами дітей», – зазначили представники Офісу Уповноваженого з прав людини.

На завершення заходу було представлено рекомендації щодо поширення отриманого досвіду, а також його імплементації в умовах децентралізації влади в Україні.