Валерія Лутковська: «Звертаючи увагу на дискримінаційні прояви, у вас з’являться сили протидіяти дискримінації»

04/11/2016 14:51

З такими словами  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася до студентів під час відкриття Першого Всеукраїнського студентського форуму «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії», який триватиме 4-5 листопада у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Протидія дискримінації – відносно нова тема у діяльності нашого офісу, i ми відчуваємо величезну відповідальність, виконуючи покладені на нас функції. Проведення сьогоднішнього заходу – надзвичайно важливе, це перший такий великий захід з антидискримінаційної тематики для молоді», – зазначила Валерія Лутковська.

У своєму вітальному слові Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг привернув увагу учасників Форуму до того, що досягнення рівності – важливий аспект розвитку демократії у суспільстві, він тісно пов’язаний з економічним розвитком держави. Мортен Енберг закликав студентів скористатися можливістю і долучитися до процесу розбудови справжньої демократичної і толерантної Української держави.

Із закликом не сприймати пасивно таке ганебне явище як дискримінація звернувся до  молоді і ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський.

«Студенти нашого університету займаються дослідженнями дискримінаційних питань, а проведення цього заходу, сподіваюсь, надихне їх на дослідження нових аспектів цього складного питання», – зазначив Леонід Губерський.  

Суддя Європейського суду з прав людини Латіф Хусейнов виступив із ключовою промовою «Рівність – це…».

«Дискримінація є неприйнятною, це завжди спроба атакувати людську гідність. Вороже ставлення до іноземців, національних меншин – ці та інші прояви дискримінації й дотепер характерні для сучасних суспільств. Дискримінація не завжди проявляється у відкритий спосіб, і в цьому приховується її підступність. Вона формується на ґрунті стереотипів і забобонів. Тому заходи, які підвищують обізнаність з питань запобігання дискримінації, дуже корисні, особливо для молоді», – переконаний Латіф Хусейнов.

Перший Всеукраїнський студентський форум «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії» організовано Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Офісом Ради Європи в Україні та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в України».

Форум є дводенним інтерактивним заходом для студентів різних спеціальностей 3-6 курсу навчання, який слугуватиме майданчиком для обміну знаннями, думками та досвідом між студентами та провідними міжнародними і національними експертами, публічними і громадськими діячами з питань антидискримінації. Формат Форуму передбачатиме проведення майстер-класів, «public talks», дебатних клубів, форум-театру, документального кіно за тематикою та інших ініціатив.