Економічна та міграційна кризи, а також конфлікт на Сході України – основні виклики у боротьбі з дискримінацією

04/11/2016 15:32

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час  панельної дискусії щодо основних проблемних питань протидії дискримінації в контексті глобальних процесів, що відбулася в рамках Першого Всеукраїнського студентського форуму «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії».

«Конфлікт на Сході України – це той виклик для нашої держави, який пов’язаний із посиленням дискримінації. В Україні існує велика кількість груп населення, які зазнають дискримінації, а тепер – з’являються і нові. Це і внутрішньо переміщені особи, і учасники антитерористичної операції, які повертаються з інвалідністю. А наші міста як не були раніше пристосовані до потреб людей з інвалідністю, так і залишаються дотепер», – зазначила Валерія Лутковська.

Як голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Ірина Суслова вбачає першочерговим завданням удосконалення українського антидискримінаційного законодавства.

«Спільно з Офісом Омбудсмана України і міжнародними експертами ми розробляємо зміни до вітчизняного законодавства з метою приведення його у відповідність до міжнародних стандартів», – зазначила Ірина Суслова.

Вона також ознайомила учасників Форуму з прикладами проявів дискримінації за ознакою статі, навівши статистичні дані щодо законодавчого органу. Зокрема, у Верховній Раді України жінок – 12%, загалом у Європі – 25,8%, у скандинавських країнах – 41%.

Виконавчий директор Фонду рівних прав Дімітріна Петрова (Лондон, Великобританія) зазначила, що загальний світовий тренд сьогодні, на переконання міжнародної експертної спільноти, це  послаблення ролі громадянського суспільства, що загалом проявляється як «облога прав людини». Однак, незважаючи на це, за останні 30 років спостерігається позитивна еволюція в законодавстві щодо рівності.