Факти нещодавнього вчинення суїцидів дітьми знаходяться на контролі Омбудсмана

04/10/2018 16:38

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини на постійній основі здійснюється моніторинг стану дотримання прав дітей в Україні.

Занепокоєння викликає те, що за два дні - упродовж 1–2 жовтня, у чотирьох регіонах України вчинили самогубство п’ятеро дітей у віці від 12 до 16 років, вистрибнувши з багатоповерхівок. Це сталося у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях та у Києві.

Останній трагічний випадок подвійного самогубства двох школярок стався в місті Маріуполі 2 жовтня цього року.

За даними Національної поліції України, упродовж 2018 року в місті Маріуполі сталися ще три випадки самогубств дітей.

З метою з’ясування усіх обставин та причин вчинених самогубств Омбудсман України Людмила Денісова скерувала листи до силових структур - Міністру внутрішніх справ України та Голові Національної поліції України щодо вжиття заходів для забезпечення ефективного розслідування цих фактів.

Окрім цього, з метою посилення контролю за діяльністю служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і належного методичного забезпечення відповідних служб при виявленні сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, надання їм відповідних соціальних послуг відповідні листи були направлені Міністру соціальної політики України та Голові Донецької обласної державної адміністрації.