Персональні дані дітей, які зазнали насильства, можуть оброблятися виключно на підставі закону, - Аксана Філіпішина

04/10/2018 14:37

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина бере участь у мережевій нараді країн Європи та Центральної Азії, яка проходить у м. Астана (Республіка Казахстан).

Захід присвячений доступу дітей до правосуддя.

Однією із запропонованих до розгляду тем є презентація проекту Керівних принципів формування даних щодо насильства над дітьми. Аксана Філіпішина взяла участь у панельному обговоренні питання, що стосується адміністративних даних.

У своєму виступі вона звернула увагу присутніх на важливості ролі інституцій Омбудсманів у роботі з даними. Адже в рамках здійснення моніторингу дотримання прав людини ця інституція не тільки формує статистику на підставі звернень, що надходять до Уповноваженого з прав людини, а також аналізує і використовує дані державної і відомчої статистики у своїх щорічних доповідях та при формуванні рекомендацій Уряду.

«Важливо, щоб збір даних ґрунтувався на загальноприйнятих стандартизованих поняттях. Усі учасники формування даних (поліція, прокуратура, освіта, охорона здоров’я, соціальні служби) мають чітко розподіляти їх по видам насильства: психологічне, фізичне, сексуальне чи економічне», - зазначила Аксана Філіпішина.

Вона підкреслила, що важливим елементом є наявність підготовлених фахівців, які вміють ідентифікувати відповідний вид насильства.

«На сьогодні багато відомств намагаються запровадити збір персоніфікованих даних. Проте треба пам’ятати, що персональні дані можуть оброблятися виключно на підставі закону, з чітко визначеною метою і надійно захищені», - наголосила Представник Уповноваженого.

Окрім того, Аксана Філіпішина зазначила, що система збору даних має бути пристосована для швидкого реагування на ситуацію в країні. Це стосується економічної кризи та військового конфлікту. Адже майже усі пострадянські країни та країни балканської кризи мають досвід внутрішніх конфліктів, які напряму впливали на ситуацію з насильством над дітьми. Ці дані також мають збиратись і враховуватись державними органами.