Людмила Денісова пропонує обміняти громадянина РФ Седікова на одного з громадян України, який перебуває в пенітенціарному закладі РФ

03/08/2018 13:17

Така пропозиція міститься у листах Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на адресу Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової та Радника Президента РФ, голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

У листах повідомляється про відвідання українським Омбудсменом ДУ «Бучанська виправна колонія (№ 85)» та проведення  особистої зустрічі із засудженим громадянином РФ Олексієм Седіковим, здійсненим на прохання Упвноваженого з прав людини в РФ.

За підсумками цього візиту встановлено, що умови перебування Олексія Седікова в зазначеній установі відповідають вимогам національного та міжнародного законодавства, зі скаргами на умови тримання та надання йому медичної допомоги він не звертався.

Водночас, інформує в листах Уповноважений з прав людини, за медичними показниками Олексій Седіков  потребує невідкладного оперативного втручання з приводу наявної у нього травми правого стегна.

Однак, в лікувальному закладі при зазначеній виправній колонії відсутня можливість проведення складного оперативного втручання, а в бюджеті пенітенціарної установи не передбачено кошторисні призначення для оплати операції в закладі охорони здоров’я.

«Водночас, 2 серпня 2018 року до мене надійшов лист від згаданого громадянина РФ Седікова, адресований Президенту Російської Федерації, в якому він просить перевести його до Російської Федерації. Зазначене звернення-прохання Олексія Седікова мною відправлено безпосередньо до Президента Російської Федерації для прийняття відповідного рішення», - зазначає Людмила Денісова.

Враховуючи пропозицію представників України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо звільнення 36 громадян Російської Федерації, які перебуваючих в місцях несвободи в Україні, з метою звільнення громадян України, які утримуються на території Російської Федерації та АР Крим, Людмила Денісова просить у своїх листах  розглянути можливість обміну громадянина Російської Федерації Седікова на одного з громадян України, який перебуває в пенітенціарному закладі Російської Федерації і потребує надання кваліфікованої медичної допомоги із залученням спеціалістів.