Людмилу Денісову продовжують інформувати про вжиті заходи реагування на отруєння дітей у ДЗО «Орлятко»

03/08/2018 15:24

Як уже повідомлялося,  Уповноважений з прав людини звернулася, зокрема, до керівництва МОЗ України з проханням вжити заходів щодо здійснення перевірки причин, що призвели до отруєння дітей у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» (Донецька область, Лиманський район, с. Соснове), з метою запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Так, у листі за підписом в.о. Міністра охорони здовов’я України Уляни Супрун йдеться про те, що після отримання екстреного повідомлення про отруєння дітей ДУ «Донецький обласний  лабораторний центр МОЗ України» організував комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців обласного центру та його Лиманської районної філії, Головного управління Держпродспоживслужби у Донецькій області, Департаменту охорони здоров’я  і Департаменту сім’ї і спорту Донецької облдержадміністрації.

Наказом Департаменту охорони здоров’я було розроблено план локалізації та ліквідації спалаху, проведено епідеміологічне розслідування випадків захворювання із складанням опитувальних листів, заповненням карт епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання.

Станом на 23 липня 2018 року за результатами бактеріологічних досліджень виділено шигели дизентерії Зонне. За контактними особами встановлено медичне спостереження. Лабораторні дослідження тривають.

Фахівцями Лиманської районної філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» було проведено заключну дизенфекцію.

У разі необхідності, за рішенням місцевих органів виконавчої влади буде вжито заходів з метою локалізації та ліквідації спалаху інфекційної хвороби.