Уповноважений підтримує законодавчу ініціативу, спрямовану на підвищення рівня соціального захисту сімей загиблих воїнів АТО

03/07/2018 11:45

Про це йдеться у листі представника Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олега Трохименка на адресу  Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.

У листі наголошується на необхідності повернення членам сімей загиблих воїнів, які брали участь в АТО,  права на пільговий проїзд усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту, яке скасовано наприкінці 2014 року (було виключено пункт 7 частини першої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Як уже повідомлялося,   цього тижня в Комітеті Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю буде розглянуто проект Закону України “Про внесення доповнень до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (реєстраційний номер 7548 від 05.02.2018).

На важливості розгляду цього законопроекту було акцентоваано увагу під час робочої зустрічі за участю Представників Уповноваженого та родин загиблих захисників Вітчизни, що відбулася в Офісі Омбудсмена.

З огляду на це, керуючись статтею 13 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, було висловлено прохання до парламентського  комітету врахувати думку представників громадянського суспільства та підтримати зазначений  проект закону.