Людмила Денісова просить батьків повідомляти про випадки порушення прав дітей під час їх перевезень на оздоровлення та відпочинок

03/07/2018 17:25

У відповідь на офіційне звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової щодо попередження дорожньо-транспортних пригод при перевезенні дітей на території України та за її межами, представниками виконавчої та місцевої влади була проведена робота щодо залучення до перевезень автомобільним транспортом організованих груп дітей лише ліцензованих перевізників.

Людмила Денісова у зверненнях до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, до голів обласних рад та голови Київської міської ради наголошувала, що життя і здоров’я дитини, її безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. А особливої актуальності питання безпеки дітей набуває влітку, коли розпочинаються канікули, а з ними - оздоровлення, екскурсії, туристичні поїзди тощо.

На прохання Омбудсмена Володимир Гройсман надав доручення терміново вжити заходів щодо неухильного дотримання правил дорожнього руху та ліцензування при перевезенні автомобільним транспортом груп дітей.

Крім того, голови рад запевнили, що триматимуть на контролі питання щодо залучення до перевезень автомобільним транспортом організованих груп дітей лише ліцензованих перевізників.

Людмила Денісова також звертається до батьків з проханням відповідально ставитись до організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей та повідомляти правоохоронні органи або Офіс Омбудсмена про всі випадки порушення прав дітей під час групових перевезень, про неналежне дотримання перевізниками правил дорожнього руху та про небезпечні ситуації, що можуть призвести до травмування дітей.