До Уповноваженого Людмили Денісової під час особистого прийому громадян звернулась дружина затриманого в Україні «екс-чиновника» анексованого Криму

03/07/2018 14:58

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 3 липня провела особистий прийом громадян. За підтримкою і допомогою до Омбудсмена звернулись 12 громадян, які вважали, що порушені їх конституційні права.

Під час особистого прийому громадяни були порушені питання щодо права власності, безпідставного звільнення з роботи, проблем пенсійного забезпечення та отримання соціальних пільг. В черговий раз громадяни скаржились також і на порушення їх права доступу до публічної інформації та права на звернення.

Звернулись за допомогою до Уповноваженого жителі Київської області, які борються за збереження Биківнянського лісу, а також мешканці окупованих та анексованих територій України, права яких порушуються.

Крім того,  під час особистого прийому до Людмили Денісової звернулась дружина одного із затриманих «екс-чиновників» анексованого Криму, який зараз утримується у Херсонському СІЗО. Слід зазначити, що даного громадянина Росія вважає громадянином своєї держави та його прізвище значиться у списках на відвідання Омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Як зазначила дружина затриманого, її чоловік вважає себе громадянином України та потребує допомоги лікарів, належного медичного обстеження. За її словами, стан його здоров’я погіршується щодня. Уповноважений Людмила Денісова у відповідь відзначила, що особисто перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги затриманому під час нещодавнього моніторингового візиту у Херсонське СІЗО. Вона особисто спілкувалась з чоловіком і він не виразив жодних скарг ані на здоров’я, ні на умови перебування у СІЗО. Людмила Денісова зазначила, що, перш за все, затриманий повинен особисто звернутись до Уповноваженого за захистом своїх прав та засвідчити, що вважає себе громадянином України, адже наразі він має два паспорти.

Поспілкувавшись з громадянами, Людмила Денісова взяла під особистий контроль всі звернення. Отримані під час прийому документи та матеріали будуть вивчені та направлені на розгляд до відповідних органів.

Нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини приймає та розглядає звернення громадян України, незалежно від місця їх перебування, іноземців, осіб без громадянства, які перебувають на території України, або осіб, які діють в їхніх інтересах.

Уповноважений розглядає звернення щодо відносин, які виникають між заявником та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Парламентський контроль здійснюється щодо захисту прав і свобод заявників, проголошених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років (ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»).