Представник Уповноваженого звернулася до начальника ГУ НП у Дніпропетровській області щодо розслідування інциденту у м. Кривому Розі

03/07/2018 15:00

У листі Представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідії Козуб йдеться про те, що під час моніторингу засобів масової інформації та соціальних мереж у місті Кривому Розі Дніпропетровської області виявлено інформацію про інцидент, що стався, ймовірно, на ґрунті нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації. Десятеро невідомих чоловіків здійснили напад на голову організаційного комітету фестивалю «Кривбас Прайд» Бориса Золотченка.

При цьому, було повідомлено, що  працівники районного відділу поліції відмовилися виїжджати на місце події.

У листі наголошується на тому, що частиною другою статті 161 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності,

Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово акцентував увагу на обов’язку правоохоронних органів держави відповідно кваліфікувати та забезпечувати ефективне розслідування правопорушень з метою підтвердження або спростування наявності мотиву расової, національної або іншої нетерпимості в тих випадках, в яких є підстави, що прямо або опосередковано вказують на його наявність.

З огляду на зазначене, керуючись статтями 13, 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», статтею 10 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», статтею 216 Кримінального процесуального кодексу України, Представник Уповноваженого просить повідомити, чи внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зазначеним вище фактом побиття Бориса Золотченка. А якщо досудове розслідування було розпочате, то надати інформацію про його поточний стан та заходи, які здійснюються для встановлення мотиву нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації.

Окрім того, Лідія Козуб вважає за необхідне вжити заходів щодо проведення службового розслідування бездіяльності працівників районного відділу поліції за фактом відмови прибути за викликом на місце вчинення кримінального правопорушення.