Офіс Омбудсмана перевіряє дотримання прав на належну медичну допомогу військовослужбовців Нацгвардії, які напередодні отруїлися на Львівщині

03/05/2019 12:04

Напередодні увечері в ЗМІ була оприлюднена інформація про масове отруєння військовослужбовців Національної гвардії України (57 осіб) у місті Львові.

Представником Уповноваженого у справах захисту військовослужбовців Олегом Трохименком з’ясовано, що напередодні усі хворі перебували на службі з охорони громадського правопорядку під час Великодню у м.Львів. Перші хворі почали звертатися зі скаргами до медичного пункту військової частини 4114.

За інформацією Західного оперативного управління Національної гвардії України, всіх військовослужбовців, у яких виявлено ознаки розладів травлення було відправлено до військового шпиталю у місті Золочів. По даному факту призначене службове розслідування.

Військовою прокуратурою Львівського гарнізону внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого частини 3 статті 425 Кримінального кодексу України.

За інформацією представника Національної гвардії України - члена Координаційної Ради з питань захисту прав військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та членів їх сімей при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, наразі стан хворих військовослужбовців задовільний, додаткових звернень за медичною допомогою не надходило.

З метою перевірки дотримання прав військовослужбовців на належну медичну допомогу до військового шпиталю у місті Золочів направлено Представника Уповноваженого у західних областях Світлану Семчишин.