Верховний Суд розглянув зразкову адміністративну справу про поновлення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі

03/05/2018 18:01

Зважаючи на те, що у провадженні Донецького окружного адміністративного суду перебуває 226 типових справ за позовами пенсіонерів, цим судом було направлено до Верховного Суду подання разом з матеріалами однієї з адміністративних справ про її розгляд як зразкової справи.

03.05.2018 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову адміністративну справу за позовом пенсіонерки – внутрішньо переміщеною особи, до Бахмутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірними дії вказаного органу щодо припинення виплати призначеної пенсії та зобов’язання відновити пенсійні виплати.

 01.04.2017 позивачці було припинено виплату пенсії відповідно до пункту 12 Порядку здійснення контролю за проведенням  соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, зокрема, на підставі інформації, отриманої від СБУ.

Уповноваженим з прав людини також неодноразово наголошувалось органам державної влади, зокрема, Міністерству соціальної політики та  територіальним органам Пенсійного фонду України, на неправомірності припинення пенсійних виплат пенсіонерам-переселенцям на підставі інформації, отриманої від МВС, СБУ, Держприкордонслужби тощо.

Верховний Суд, виходячи з пріоритетності норм закону над нормами підзаконних актів, прийшов до висновку про неправомірність дій органу Пенсійного фонду України.

Верховний Суд задовольнив позов в повному обсязі.

Після того, як зразкове рішення набере чинності, усі подібні справи мають бути розглянуті у спрощеному порядку й рішення в них мають відповідати рішенню Верховного Суду.