Регіональний координатор Уповноваженого ознайомив службовців Луцької міськради з реалізацією Національної стратегії у сфері прав людини

03/04/2019 17:00

Сьогодні, 3 квітня, Регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Віталій Єлов провів зустріч з посадовцями Луцької міської ради, які вперше прийняті на службу в органи місцевого самоврядування.

Темою зустрічі була реалізація Національної стратегії у сфері прав людини та протидія дискримінації.

Під час зустрічі йшлося про роль інституту Омбудсмана в захисті прав людини, про функції національного превентивного механізму, а також про заборону дискримінації, яка встановлена міжнародними та національними нормативними актами.

Віталій Єлов розповів про хід реалізації Національної стратегії у сфері прав людини в області, а також функцій національного превентивного механізму, та розкрив сутність таких форм дискримінації, як пряма дискримінація, непряма дискримінація, підбурювання до дискримінації, пособництво в дискримінації та утиск. Він також навів приклади практики Європейського суду з прав людини, судів України та практики діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з протидії дискримінації.

На завершення Віталій Єлов відповів на запитання учасників зустрічі.