Уповноважений Людмила Денісова провела перший особистий прийом громадян

03/04/2018 13:37

3 квітня 2018 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела особистий прийом громадян. За підтримкою і допомогою до Омбудсмена звернулись 8 громадян, які вважали, що їх конституційні права порушені.

Під час особистого прийому громадяни порушили питання, що стосувались проблем успадкування житла, порушення права на житло неповнолітніх, клопотання про помилування, а також з проханням посприяти вилученню кримінального впровадження з архівів так званих «ЛДНР», щоб продовжити його розгляд на території України.

Поспілкувавшись з громадянами, Людмила Денісова взяла під особистий контроль всі звернення. Отримані під час прийому документи та матеріали будуть вивчені та направлені на розгляд до відповідних органів.

Нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини приймає та розглядає звернення громадян України, незалежно від місця їх перебування, іноземців, осіб без громадянства, які перебувають на території України, або осіб, які діють в їхніх інтересах.

Уповноважений розглядає звернення щодо відносин, які виникають між заявником та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Парламентський контроль здійснюється щодо захисту прав і свобод заявників, проголошених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.

Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років (ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»).