Уповноважений Людмила Денісова відкрила провадження про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова

03/04/2018 17:45

Відповідно до статті 17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” Омбудсменом відкрито провадження за інформацією, викладеною у відкритому зверненні Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, народного депутата України Миколи Княжицького та правозахисників Бориса Захарова та Олександра Павліченка про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 02.04.2018 відмовлено у продовженні застосування до Фікрата Гусейнова запобіжного заходу у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави (екстрадиції).

Стверджується, що в цей же день прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, вчинив незаконні дії - забрав у секретаря судового засідання паспорт громадянина Королівства Нідерландів на ім’я Фікрата Гусейнова та залишив залу судового засідання.

«Незаконне вилучення прокурором та утримання паспорта обмежує свободу пересування Фікрата Гусейнова та його право на вільний вибір місця перебування.

З огляду на викладене, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 13, 17, 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу організувати перевірку законності дій прокурора щодо вилучення та утримання документа, що посвідчує особу Фікрата Гусейнова, а також вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на недопущення обмеження в незаконний спосіб свободи пересування та права на вільний вибір місця перебування іноземця.

Про результати перевірки та вжиті заходи реагування прошу мене поінформувати до 6 квітня 2018 року», – йдеться у зверненні Уповноваженого Людмили Денісової до Генерального прокурора України Юрія Луценка.