Святослав Стеценко: «Навчальні центри ЗСУ заслуговують на більшу увагу і підтримку з боку центральних органів державної влади»

03/03/2017 12:57

Таке переконання виніс Представник Уповноваженого з питань захисту прав військовослужбовців після здійснення позапланового моніторингового візиту до 169-го Навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України в смт Десна Чернігівської області.

Візит здійснювався з метою цивільного контролю за дотриманням соціально-економічних та гуманітарних прав військовослужбовців, належним всебічним забезпеченням особового складу, а також для вивчення інформації щодо зафіксованої на відео скарги курсанта на побутові умови в казармі зенітного навчального підрозділу.

Результати моніторингового візиту засвідчили, що діяльність командування Навчального центру, частин і підрозділів, що входять до його складу, із дотримання прав військовослужбовців в цілому задовільна.
У порівнянні з 2015-2016 роками умови проживання і підготовки курсантів значно поліпшилися.

Водночас Представник Уповноваженого звернув увагу на проблемні питання, які потребують відповідного реагування з боку Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Найактуальнішим наразі є забезпечення службовим житлом офіцерів та військовослужбовців за контрактом із числа постійного складу. Через відсутність житла укомплектованість посад постійного складу 169-го Навчального центру становить старшими офіцерами 85%, молодшими офіцерами 32%, сержантами – 66%, а безпосередньо в навчальних підрозділах цей відсоток ще нижчий. Розв’язати цю проблему можна через відселення з території військового містечка родин пенсіонерів, що потребує цільового будівництва житла в інших населених пунктах.

Існує необхідність у додатковому фінансуванні для завершення ремонту будівель і закупівлі обладнання для двох їдалень. Зараз харчування понад 4000 військовослужбовці організоване в одній їдальні на 1200 посадочних місць.

Ремонт казармених приміщень здійснювався як КЕЧ району, так і власними силами із залученням волонтерської допомоги. Водночас потребують ремонту або заміни 40% сантехнічного обладнання, потребують заміни 70% віконних рам.

Значна частина озброєння і військової техніки навчальної групи також потребують ремонту і заміни, деякі зразки техніки, які використовуються у військах, в навчальному центі відсутні.

Нестача офіцерів і сержантів на первинних посадах є критичною і значно ускладнює якісне навчання курсантів через брак командирів, інструкторів і викладачів. Водночас, Навчальний центр формує мобільні навчальні групи, які здійснюють підготовку фахівців безпосередньо в районах проведення АТО, що ще зменшує можливості з підготовки курсантів у Навчальному центрі.

«Для військовослужбовців важливо отримувати найкращу професійну підготовку, від чого насамперед залежатиме його спроможність і виконати бойові завдання, і зберегти власне життя», – переконаний Святослав Стеценко.