Навіщо поліції клітки у «підземці»: монітори НПМ виявили незаконні місця тримання у київському метрополітені

31/08/2016 14:39

У поліцейських відділах Київського метрополітену розташовані клітки для затриманих. Їхня наявність не регламентована жодними нормативними актами та не відповідає національним та міжнародним стандартам поводження із затриманими. Поліцейські не ведуть облік людей, які потрапляють у ці клітки, що створює передумови для жорстокого поводження та катувань.

 

Про це у п'ятницю, 2 вересня 2016 р., об 11:00 в Українському кризовому медіацентрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2), розкажуть представники Національного превентивного механізму (НПМ), які провели моніторинг 5 станцій метрополітену м. Києва.

 

Учасники:

Максим Буткевич,монітор НПМ

Сергій Перникоза, монітор НПМ

Євген Лєванцов, представник Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини

 

Журналістам будуть надані фото.

 

Контактна особа - Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

Організатори – Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

 

НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.