Валерія Лутковська відкрила провадження за фактом вбивства адвоката Юрія Грабовського

31/03/2016 13:22

Враховуючи значний суспільний резонанс Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відкрито провадження за фактом вбивства адвоката Грабовського Юрія Леонідовича.

Нагадаємо, місцезнаходження  Юрія Грабовського було невідомо з 5 березня. Тіло адвоката знайшли 25 березня вночі за 27 км. від міста Жашків Черкаської області у запущеному колгоспному саду зі слідами насильницької смерті.

Мета провадження Уповноваженого – контроль за ефективністю розслідування цього злочину. В межах відкритого провадження були направлені відповідні запити на ім’я Головного військового прокурора України Анатолія Матіоса.

Провести кваліфіковане, дійове  й оперативне розслідування за фактом убивства адвоката Юрія Грабовського та притягти винних до відповідальності відповідно до закону закликали владу України у Раді Європи.

Як  заявив спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи у справах України  Крістос Джакомопулос, він глибоко засмучений новиною, що адвоката, який захищав одного з двох затриманих російських військових-спецпризначенців, знайшли вбитим.

«Юрій Грабовський був одним із юристів, який пройшов навчальний курс Ради Європи щодо стандартів захисту в галузі прав людини. Залякування і вбивство адвокатів, які займаються кримінальними справами, є серйозною зневагою до принципів справедливого судового розгляду, які передбачені європейською Конвенцією з прав людини. Адвокати повинні бути захищені державою при виконанні своїх професійних обов’язків і не зазнавати залякування, перешкод або невиправданого втручання в їхню діяльність. У результаті виконання своїх функцій адвокати не повинні бути ототожнюванні зі своїми клієнтами або їхніми інтересами», – йдеться в заяві чільного представника Ради Європи.