Представник Уповноваженого зустрівся з дружиною затриманого на адмінмежі з Кримом Едема Бекірова

03/01/2019 11:08

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков у Генічеську зустрівся із Гульнарою Бекіровою, дружиною Едема Бекірова, якого 12 грудня затримали на кордоні з тимчасово окупованим Кримом співробітники ФСБ і зараз незаконно утримують в СІЗО Сімферополя.

Дружина Едема Бекірова повідомила, що з 21 грудня ніхто не бачив її чоловіка і вона сильно переживає за стан його здоров'я. Адже він страждає на низку тяжких хвороб: цукровий діабет, в нього ампутована нога, а в січні 2018 року він переніс складну операцію на серці.

Представник Уповноваженого повідомив, що Гульнара Бекірова передала йому висновок лікаря Генічеської центральної районної лікарні, в якого спостерігався Едем Бекіров.

Омбудсман України раніше вже звернулася до Уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москалькової та до радника президента Російської Федерації, Голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова з проханням терміново посприяти у наданні кваліфікованої медичної допомоги Едему Бекірову.