Богдан Крикливенко: «Арештом Еміля Курбедінова порушено право цілої групи осіб на доступ до кваліфікованої правової допомоги»

31/01/2017 13:50

Таке переконання висловив керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час прес-конференції на тему: «Новий виток репресій в окупованому Криму та заходи, що їх вживають правозахисна спільнота та держава для захисту кримських адвокатів, які самі перетворилися на жертв переслідування з боку окупаційної влади», яка відбулася сьогодні в Укрінформі.

Особливу увагу присутні приділили питанню переслідування і арешту 26 січня 2017 року в тимчасово окупованій АР Крим адвоката Еміля Курбедінова. Як відомо, українські правозахисники одразу заявили, що вважають переслідування Курбедінова – політичним. 

«Уповноважений Верховної Ради України з прав людини минулого тижня, після отримання інформації про затримання Еміля Курбедінова, направила до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової звернення, у якому висловила стурбованість у зв’язку з затриманням адвоката. Наразі ми очікуємо відповідної реакції. Маємо надію на те, що реакція буде, і вона буде однозначною – на захист прав адвокатів, а також їхніх клієнтів, у справах яких вони представляють інтереси», – зазначив Богдан Крикливенко.

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова під час прес-конференції повідомила про юридичну ретроспективу справи Еміля Курбедінова, що є неприпустимим, адже пред’явлені звинувачення стосуються публікації в соціальній мережі у 2013 році.

У свою чергу, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник запросила всіх охочих долучитися до акції «Беззахисні захисники» – вияв солідарності українського громадянського суспільства із незалежним кримським адвокатом Емілем Курбедіновим. В акції візьмуть участь громадські організації, представники Меджлісу кримськотатарського народу, адвокати, активісти.

Організатори акції: Крим SOS, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод/Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини.