Аксана Філіпішина: «Необхідно провести комплексне дослідження ситуації із правами дітей у школі»

31/01/2017 12:08

Це зазначила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності в ефірі Громадського радіо, відповідаючи на питання про ситуацію, що виникла в одній із черкаських шкіл, у якій вчителя англійської мови звинувачують у зневажливому ставленні до учнів.

«Про ситуацію в Черкаській школі ми дізналися ще в грудні 2016 року від регіонального координатора Уповноваженого і одразу ж взяли її на контроль. У нас є офіційна позиція Уповноваженого з прав людини, яка полягає в тому, що ставлення до людей повинно бути однаковим, незалежно від віку. Але є певні особливості, пов’язані з тим, що дитина не завжди здатна захистити свої права і потребує допомоги з боку законних представників, або органів опіки чи піклування, якщо законні представники не виконують свої функції, або омбудсмана. Від порушення права на гідне ставлення захищає дітей і Конвенція ООН про права дитини», – повідомила Аксана Філіпішина

За словами Представника Уповноваженого, Офіс Омбудсмана спільно з ОБСЄ і Міносвіти пропонує провести вже в цьому році комплексне дослідження, яке має виявити больові точки із правами дитини у шкільному середовищі, щоб розробити план подальшого реагування на виявлені результати моніторингу. Заплановано також переглянути підручники стосовно норм, скерованих на правову освіту.

«Ми разом із ОБСЄ вже три роки проводимо на базі «Молодої Гвардії» школу прав дитини, де проводимо тренінги для дітей, що з’їжджаються з усієї України. Також щороку проводимо тренінги для вчителів, але зрозуміло, що цього не достатньо. На жаль, тема проблем доступу до освіти і її якості не піднімається у ЗМІ чи суспільстві комплексно. Ми або вириваємо якісь фрагменти проблеми на підставі окремих випадків, або говоримо про те, що турбує нас особисто», – зазначила Аксана Філіпішина.

Детальніше про проблемні питання в освітній сфері в Україні – на сайті Громадського радіо.