У Секретаріаті Уповноваженого визначали шляхи усунення можливих недоліків чинного законодавства щодо захисту прав осіб, взятих під варту

03/11/2015 10:28

Учасники круглого столу «Забезпечення права на свободу шляхом негайного звільнення особи після внесення застави» обговорили процедури внесення визначеної судом застави під час вирішення питання про взяття особи під варту, вдосконалення порядку та скорочення  строків перевірки документа, що підтверджує внесення застави.

 Як  було зазначено  під час роботи  круглого столу, необхідність його проведення була вмотивована непоодинокими зверненнями адвокатів в інтересах своїх підзахисних, де піднімаються питання про порушення права особи бути негайно звільненою з-під варти після внесення застави, визначеної судом.

Так, відповідно до абзацу другого частини четвертої статті 202 Кримінального процесуального кодексу України після отримання та перевірки документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа місця ув’язнення, під вартою в якому перебуває підозрюваний, обвинувачений, негайно здійснює розпорядження про його звільнення з-під варти та повідомляє про це усно і письмово слідчого, прокурора та слідчого суддю, а якщо застава внесена під час судового провадження, – прокурора та суд. Перевірка документа, що підтверджує внесення застави, не може тривати більше одного робочого дня.

Отже, у разі сплати вказаної застави наприкінці робочого тижня перевірка факту зарахування коштів на казначейський рахунок територіального управління державної судової адміністрації призводить до утримання особи під вартою додатково протягом трьох-чотирьох днів.

Учасники круглого столу визначили шляхи усунення можливих недоліків чинного законодавства в частині захисту прав, свобод та інтересів осіб, взятих під варту.