Провокації щодо Українського культурного центру на Арбаті влаштовуються не вперше

03/11/2015 09:24

Як повідомлялося, ситуація з Українським культурним центром на Арбаті перебуває на особливому контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Український культурний центр на Арбаті – це установа, співробітники якої працюють з однією єдиною метою: популяризувати українське  мистецтво, музику, літературу, поезію, спів, народну творчість, фотографію, танець, образотворче мистецтво. Шукати тут щось незаконне – безглуздо. Ще раз наголошую, що в сьогоднішній, особливо складній ситуації між Україною та Росією, саме культурний центр залишається унікальним містком, який може об’єднати наші народи», – переконаний Представник Уповноваженого в РФ Володимир Шрейдлер.

Він також повідомив про непоодинокі випадки провокацій стосовно Українського культурного центру на Арбаті. До речі, ці випадки відбулися протягом останніх півтора роки та зафіксовані правоохоронними органами м. Москви.

14 червня 2014 року – зірвано державний прапор України над входом цієї української організації,

26 червня 2014 року – чергова спроба зірвати державний прапор України,

23 вересня 2014 року – в черговий раз зірвано державний прапор України,

2 жовтня 2015 року – знову зірвано державний прапор України, брудом облито вивіску з назвою культурного центру,

26 жовтня 2015 року – черговий зрив державного прапора України з фасаду культурного центру,

1 листопада 2015 року – добудівлі культурного центру у вихідний день вторгається група журналістів, керована депутатом муніципального округу Москви. Показово, що культурний центр належить до іншого округу.

Офіс Омбудсмана України продовжує тримати на контролі ситуацію, пов’язану із  Українським культурним центром у Москві.