Росія в черговий раз порушує міжнародне право. Олександр Кольченко – громадянин України

31/01/2015 13:40

Про це свідчать результати провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яке здійснюється у справі захисту прав і свобод громадян України Олега Сєнцова, Олександра Кольченка та інших, які були незаконно затримані правоохоронними органами Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим і на даний час незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Оскільки останнім часом у російських засобах масової інформації була поширена інформація Федеральної міграційної служби Росії про те, що Олександр Кольченко є громадянином Російської Федерації та не перебуває у громадянстві України, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Державної міграційної служби України з проханням надати інформацію щодо належності Олександра Кольченка до громадянства України.

Державна міграційна служба України інформувала, що згідно з Законом України «Про громадянство України» Олександр Кольченко є громадянином України, та місце його проживання зареєстроване на території Автономної Республіки Крим.

Як відомо, Київський суд Сімферополя 28 січня 2015 року відмовив активісту Олександру Кольченку у збереженні українського громадянства, посилаючись на те, що він вчасно не подав заяву про це. Як наслідок,  Федеральна міграційна служба наполягає, що всі жителі Криму, які не подали заяву про збереження громадянства України, його втратили.

Таким чином, влада Російської Федерації порушила базові принципи законодавства України про громадянство, зокрема, неможливість позбавлення громадянина України громадянства України та збереження громадянства України незалежно від місця проживання громадянина України, що вказано у статті 2 цього закону.

Крім того, згідно з міжнародним законодавством тільки держава Україна може прийняти рішення про позбавлення громадянина України громадянства України.

Нагадаємо, кримський активіст Олександр Кольченко був арештований в Сімферополі 16 травня 2014 року й етапований до Москви, у СІЗО «Лефортово». Його обвинувачують, як і українського режисера Олега Сенцова, в організації й участі в терористичному співтоваристві, підготовці теракту на території півострова.