Організація обробки персональних даних Київського ЦПМСД №2 потребує вдосконалення

03/10/2018 14:59

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провели моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико–санітарної допомоги №2» з метою усунення недоліків, пов’язаних із забезпеченням інформаційних прав громадян.

Під час моніторингового візиту встановили порушення, які становлять особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних. ЦПМСД не повідомив Уповноваженого про здійснення обробки цих даних і особу, яка займається їх захистом.

Також в закладі охорони здоров’я не ведеться облік операцій та працівників, які мають доступ до персональних даних. Також порушенням є те, що відсутній план дій на випадок несанкціонованого доступу до персональних даних.

У ЦПМСД №2 є лікарі первинної медичної допомоги, з якими кияни підписують декларації. Але відповідальні за оформлення та підписання такої угоди працівники не повідомляють потенційних пацієнтів про обробку персональних даних та про їх права.

За результатами моніторингового візиту працівникам ЦПМСД №2 надали відповідні роз’яснення й рекомендації та звернули їх увагу на необхідності неухильного дотримання положень Закону України «Про захист персональних даних».