Керівник Секретаріату Уповноваженого візьме участь у конференції «Міжнародні місії: Яка роль інституцій омбудсманів?»

03/10/2016 15:19

Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко візьме участь у 8-ій Міжнародній конференції інституцій омбудсманів для Збройних Сил (8ICOAF) на тему: «Міжнародні місії: Яка роль інституцій омбудсманів?», яка розпочалася сьогодні,  3 жовтня 2016 року, в Амстердамі.

Актуальність вказаного міжнародного заходу полягає в тому, що на сьогодні міжнародні місії стають все більше поширеними і розтягнутими в часі, а також те, що до їх складу входять сотні тисяч співробітників, тому інституції омбудсманів повинні бути готовими швидко і ефективно реагувати на звернення, які надходять від цієї категорії осіб.

Попередні дослідження свідчать про те, що багато інституцій омбудсманів не мають досвіду в отриманні звернень від учасників міжнародних місій, а також не здійснюють візити до місць їх дислокації за кордоном. Мета вказаної конференції – вивчити причини цього явища і виробити механізми, як інституції омбудсманів можуть підвищити свою роль у захисті прав людини і запобіганні неналежного адміністрування в міжнародних місіях.

До широкого співробітництва між інституціями омбудсманів закликають організатори конференції і у зв’язку з тим, що міжнародні місії стають все більш багатонаціональними у своїй командній структурі, тож і процедури компенсації для них можуть бути різними.

Під час конференції будуть обговорюватися, зокрема, питання запобігання порушенням прав людини під час міжнародних місій, поточний стан міжнародних місій, покращення співпраці між збройними силами і інституціями омбудсманів, забезпечення надання медичної допомоги ветеранам міжнародних місій тощо.

5 жовтня, в останній день роботи конференції, буде презентовано нову публікацію Женевського центру демократичного контролю за збройними силами «Соціальний медіа-посібник для інституцій омбудсманів з питань збройних сил».

За інформацією Міністерства оборони України, наразі Збройні Сили України беруть участь в 10 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 8 країнах світу та районі Аб’єй. Зокрема, у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, Операції ООН у Кот-д’Івуарі, Місії ООН у Косово,  Місії ООН у Південному Судані, Спільних миротворчих силах у Зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова тощо. Чисельність представників ЗСУ в окремих місіях у різні періоди змінювалась в залежності від безпекової ситуації в районах виконання завдань і вимог міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.