Аксана Філіпішина: «Статистика свідчить, що українці усиновлюють дітей-сиріт значно більше, ніж іноземці»

30/09/2015 12:08

Це відзначила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності у програмі радіо «Голос столиці», присвяченій Дню усиновлення, що відзначається щороку 30 вересня.

Так, столична статистика свідчить, що у 2013 році кияни всиновили 64 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, тоді як іноземці – 13, у 2014 році кияни усиновили 76 дітей-сиріт, іноземці – 9, за 6 місяців 2015 року ці цифри становлять відповідно 50 та 4 дитини.

Характеризуючи загальні тенденції розвитку усиновлення, Представник Уповноваженого наголосила, що кількість усиновлених дітей щороку зменшується. Але це не потрібно розцінювати як негативний чинник, адже щороку зменшується і загальна кількість дітей-сиріт у державі. Наприклад, лише за останні три роки кількість дітей-сиріт в Україні зменшилася на понад 10 тисяч осіб.

Аксана Філіпішина також нагадала слухачам, що усиновлення визнане національним законодавством України, а також Конвенцією ООН про права дитини найкращою формою влаштування в родину дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже це відповідає найкращим інтересам дитини, оскільки тільки при усиновленні вона позбавляється статусу сироти і набуває прав біологічної дитини.