Працівники Офісу Омбудсмана та Генеральної прокуратури України здійснили спільний візит до Київського СІЗО

30/08/2016 17:05

26 серпня 2016 року працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з працівниками Генеральної прокуратури України здійснили візит до Київського слідчого ізолятора управління Державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області.

Вказаний візит відбувся в рамках запровадження нових підходів у дотриманні прав людини в місцях несвободи, про які оголосив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомивши про початок спільної тісної взаємодії з Уповноваженим ВРУ з прав людини.

Як повідомлялося раніше, про проведення спільних візитів до місць несвободи було домовлено під час нещодавньої зустрічі Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з заступником Генерального прокурора України Євгенієм Єніним і начальником управління ГПУ з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Вячеславом Свірцем.

Учасники візиту відвідали камери збірного відділення, карантинні камери для тримання новоприбулих осіб, камери для тримання осіб, які слідують транзитом, інші приміщення для тримання в’язнів та кімнати для проведення оглядів.

В ході візиту вивчався стан дотримання прав ув’язнених, умови їх утримання, у томі числі неповнолітніх та жінок, а також організацію надання  медичної допомоги.

За результатами візиту керівництву слідчого ізолятора було надано відповідні  рекомендації щодо забезпечення дотримання прав осіб, які утримуються в установі. Учасники висловили готовність до подальшої співпраці у сфері забезпечення дотримання прав людини в місцях несвободи.