У Секретаріаті Уповноваженого обговорили стан реалізації Проекту із захисту прав осіб без громадянства

30/06/2017 15:23

30 червня 2017 року працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провели зустріч з представниками громадської правозахисної організації «Право на захист» – координатором з адвокації Дариною Толкач та менеджером проекту Іриною Алєксєєвою.

Під час зустрічі йшлося про поглиблення співпраці в рамках Проекту із захисту прав осіб без громадянства та осіб, які перебувають під ризиком безгромадянства і відсутності документів (серед яких перебувають і внутрішньо переміщені особи). Реалізація цього проекту, що розпочалася 1 червня 2017 року, спрямована на правовий супровід зазначених уразливих категорій населення з метою їх документування та легалізації перебування в Україні.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності якнайшвидшого прийняття закону, спрямованого на визначення статусу осіб без громадянства. Наразі активна робота над цим законопроектом здійснюється МВС України та Державною міграційною службою України за участю інших державних органів, а також Уповноваженого з прав людини, представників міжнародних і громадських організацій.

Довідково. Моніторинг Уповноваженого свідчить про те, що проблема безгромадянства і відсутності у мешканців країни паспортних документів є нагальною, масштабною і потребує невідкладних та дієвих кроків з боку виконавчої і законодавчої влади нашої держави як учасниці Конвенції про статус осіб безгромадянства 1954 року та Конвенції про скорочення безгромадянства 1961 року.