Валерія Лутковська: «Офіс Омбудсмана готовий працювати над подальшою імплементацією рекомендацій, наданих Підкомітетом ООН з питань попередження катувань»

30/06/2017 15:49

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час презентації доповіді Підкомітету ООН з питань катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання за підсумками візиту в Україну в 2016 році, яка відбулася сьогодні в Укрінформі.

«Я дуже вдячна Підкомітету за те, що візит відбувся, і це сталось саме в той час, коли наша країна цього найбільше потребувала. Звичайно, мені шкода, що цей візит переривався через відсутність належної співпраці з боку України. Однак, погодьтеся, ця перерва у візиті і повторний візит у вересні зумовили дуже позитивні наслідки – Служба безпеки України стала більш готовою і відкритою до співпраці, ніж це було раніше. В результаті вдалося провести ті інтерв’ю, які були досить проблемними під час першого візиту Підкомітету. Це був так би мовити «виховний момент», завдяки якому ми змогли провести низку тренінгів для працівників СБУ і сподіваюсь, що ми продовжимо це робити для того, щоб зробити СБУ відкритішою для громадянського суспільства і для нашого моніторингу з боку національного превентивного механізму проти катувань», – зазначила Валерія Лутковська під час свого виступу.

Уповноважений з прав людини також висловила вдячність за надану оцінку діяльності Офісу Омбудсмана України, додавши, що отримати таку високу оцінку від Підкомітету без активної участі представників громадянського суспільства, які беруть участь у моніторингу в рамках реалізації НПМ, було б неможливо.

Крім того, Валерія Лутковська високо відзначила надані Підкомітетом рекомендації, які містяться в опублікованій доповіді.

«По-перше, це вкрай важливе «домашнє завдання» для нас. Тепер у нас є всі підстави перевіряти повторно ті місця несвободи, які відвідав Підкомітет, і ми вже розпочали цю роботу. А по-друге, ці рекомендації для нас – рамки моніторингу, які ми будемо використовувати як своєрідну методологію кожного разу у нашій подальшій роботі», – повідомила Валерія Лутковська, висловивши запевнення у тому, що Офіс Омбудсмана працюватиме над подальшою імплементацією наданих рекомендацій.

У презентації доповіді також взяли участь глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, член Підкомітету ООН з недопущення катувань Віктор Захарія, перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова, представники Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, громадськість і ЗМІ.