«Суспільство чекає ефективних дій від влади щодо розслідування вбивства журналіста Аркадія Бабченко», - Уповноважений Людмила Денісова

30/05/2018 09:00

29 травня у Дніпровському районі міста Києва був убитий російський журналіст Аркадій Бабченко. Він отримав три вистріли у спину у під’їзді свого дому. Його дружина встигла викликати швидку, проте Аркадій Бабченко помер по дорозі до лікарні.

За повідомленням МВС України, "на лінію 102 надійшло повідомлення від лікарів: їм подзвонила жінка і сказала, що виявила в помешканні свого чоловіка в крові. Від отриманого поранення, попередньо - у спину, потерпілий помер".

За словами Уповноваженого Людмили Денісової, останнім часом зберігається тенденція порушення прав журналістів та безкарного застосування проти них насильницьких дій. Тільки у 2017 році в Україні, за даними Інституту Масової Інформації (ІМІ), зафіксовано 293 випадки порушення свободи слова. Серед них - 29 випадків нападів і побиття журналістів, а також 37 випадків відкритих погроз.

Досі не поставлено крапку в резонансних справах щодо зникнення та вбивства українських журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе, Василя Климентьєва та інших.  

Омбудсмен наголошує, вбивство Аркадія Бабченка – це черговий випадок зухвалої розправи над журналістами. На думку Людмили Денісової, ефективна система безпеки, яка б гарантувала захист прав журналістів під час виконання ними професійних обов’язків, має бути створена на державному рівні. 

«Суспільство чекає ефективних дій від влади щодо розслідування вбивства Аркадія Бабченка та інших резонансних справ щодо порушення прав журналістів. Це виклик як для всієї правоохоронної системи, так і для громадянського суспільства Сьогодні ми маємо довести, що наша держава зможе вистояти у боротьбі за свободу слова. Світла пам’ять справді вольовому та неупередженому журналісту Аркадію Бабченку та мої співчуття його родині», - говорить Омбудсмен.

Уповноважений тримає справу із вбивством Аркадія Бабченка на особистому контролі. 

Як відомо, журналіст Аркадій Бабченко працював військовим кореспондентом у низці російських видань, зокрема "Московський Комсомолець" і "Новая газета", та відкриту критикував владу Російської Федерації. У лютому 2017 року журналіст повідомив, що на його адресу неодноразово надходили погрози. Після початку переслідувань у Росії, він переїхав жити до Праги, згодом до України. З серпня 2017 по травень 2018 року мешкав у Києві. Працював на кримськотатарському телеканалі ATR.