Уповноважений висловлює стурбованість з приводу відсутності паспортних документів у значної кількості осіб, що унеможливлює реалізацію ними своїх прав

30/03/2016 16:40

Завдяки втручанню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини останнім часом підрозділами Державної міграційної служби України документовано паспортами громадян України п’ятьох осіб: мешканців Києва, Харкова, Ужгорода, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Крім цього, позитивно вирішено питання щодо документування паспортами громадян України трьох засуджених осіб, які відбувають покарання у різних пенітенціарних установах. Слід зазначити, що звернення від засуджених громадян з даного питання почастішали, що свідчить про значні масштаби проблеми відсутності паспортних документів у осіб, позбавлених волі. Уповноважений з прав людини вважає, що Державна міграційна служба та Державна пенітенціарна служба мають спільно вжити ефективних заходів задля своєчасного документування цієї категорії осіб. Дуже важливо, щоб проблема з оформленням паспортного документа була розв’язана до того, як особи звільняться з пенітенціарних закладів, що сприятиме їх належній соціальній інтеграції.

Водночас, Уповноважений висловлює стурбованість з приводу проживання на території України значної кількості осіб з числа громадян колишнього СРСР та їх дітей і онуків, які не мають жодного паспортного документу. Це унеможливлює реалізацію ними низки прав людини і основоположних свобод.  Цю проблему потрібно якомога швидше розв’язати шляхом внесення відповідних змін до законодавства про громадянство України і про статус іноземців та осіб без громадянства, а також проведення т.зв. міграційної амністії (легалізації проживання цих осіб на території України).