Міністр культури та демократії Швеції Аліса бах Кунке: «Я приємно вражена тим, як Офіс Уповноваженого з прав людини в умовах обмежених ресурсів досягає значних результатів»

30/03/2015 17:39

Це зазначила Міністр культури та демократії Швеції Аліса бах Кунке під час візиту до Офісу Уповноваженого з прав людини.

Під час зустрічі Представник Уповноваженого Юрій Бєлоусов ознайомив присутніх із особливостями реалізації національного превентивного механізму в Україні. «Ми привчили слідчі ізолятори та виправні заклади, підрозділи органів внутрішніх справ, гауптвахти, психіатричні лікарні «відкривати двері» нам і незалежним громадським моніторам. Тепер, розуміючи мету нашої діяльності, яка полягає не в критиці чи наріканнях, а в покращенні умов тримання людей у таких установах, представники таких закладів зустрічають нас більш відкрито. За результатами візитів ми разом із виявленими недоліками у звіті також зазначаємо рекомендації щодо їх усунення, а також проводимо повторні моніторингові візити з метою перевірки виконання попередньо наданих рекомендацій», – зазначив Юрій Бєлоусов.

Проведені за три роки моніторингові візити дозволили виявити цілу низку системних проблем, реагуючи на які Уповноваженим з прав людини Валерією Лутковською було внесено понад 50 подань керівництву відповідних міністерств та відомств, органів прокуратури, ініційовано внесення змін до законодавчих актів.

Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко ознайомив присутніх із іншими напрямами роботи Офісу Омбудсмана, зазначивши, що минулого року відбулось розширення євроінтеграційних функцій Омбудсмана, а саме: у сфері боротьби з дискримінацією, захисту персональних даних, доступу до публічної інформації.
Під час зустрічі також обговорювалася ситуація з дотриманням прав людини на території окупованої АР Крим, гострі проблеми внутрішніх переселенців і дотримання прав людини, особливо дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на території проведення антитерористичної операції.