Валерія Лутковська: «Арешт в.о. голови Меджлісу кримськотатарського народу – це правовий сюрреалізм»

30/01/2015 15:38

Так під час прес-конференції в інформаційному агентстві УНІАН Уповноважений Верховної Ради України з прав людини прокоментувала справу про затримання в Криму Слідчим комітетом Російської Федерації заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

«Це правовий сюрреалізм – інакше назвати я це не можу, адже на українській території згідно з українським законодавством ця людина мала право проводити мирне зібрання. На сьогодні немає спеціального закону, який би регулював питання проведення мирних зібрань, але в нас є пряма конституційна норма, і ця особа вільно могла користуватись своїм правом на мирні зібрання. Абсолютно беззаперечно. Власне, за те, що вона скористалась своїм правом згідно з українською Конституцією, її зараз запроторили за ґрати і сьогодні зранку у неї проводиться обшук. Це, як на мене, показник того, наскільки не поважає окупаційна влада законодавство – як національне українське, так і міжнародне», – наголосила Валерія Лутковська.

Омбудсман також переконана: якщо буде звернення Ахтема Чийгоза  до Європейського суду з прав людини, то  рішення буде ухвалено на його користь.

Крім того, Валерія Лутковська зазначила, що вирішення питання із затриманням Ахтема Чийгоза вимагає міжнародної консолідації.

«Те, що зараз відбувається – це спланована і системна дискримінація кримських татар, – зазначила Омбудсман України. – І до вирішення цих проблем необхідно залучати світове співтовариство».

 Нагадаємо, вчора, 29 січня, в Криму представники Слідчого комітету РФ затримали Ахтема Чийгоза за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях. Київський районний суд Сімферополя обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 лютого 2015 року.