Співробітники Секретаріату Уповноваженого перевірили дотримання конституційних прав громадян Житомирщини в умовах децентралізації.

30/11/2018 16:14

Члени моніторингової групи переймалися дотриманням конституційні права громадян у сфері права на соціальний захист та охорону здоров’я.

Для цього вони відвідали у Радомишлі міську об’єднану територіальну громаду Житомирської області, комунальну установу «Територіальний центр соціального обслуговування міськради», управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Житомирської області, комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Радомишльської міськради та центральну районну лікарню.

Монітори встановили, що соціальні послуги надаються на належному рівні. Навіть в тих адміністративно-територіальних одиницях, які не ввійшли до складу громади.

Однак, не достатньо ефективно здійснюється психологічна та професійна реабілітація учасників антитерористичної операції.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Радомишльської міської ради не уклав договір з Національною службою здоров’я України. Це не дає можливості отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Як показав проведений моніторинг, потреба перевищує обсяг виділеного фінансування для покриття витрат за урядовою програмою «Доступні ліки», а також для забезпечення хворих на діабет І типу препаратами інсуліну. Питання забезпечення пацієнтів, які мають право на пільгове отримання ліків за рахунок державних програм (зокрема, препаратами інсуліну) вирішується шляхом перерозподілу коштів Управлінням охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації в межах області та місцевого бюджету.